Jak odchudzać się

Otyłych przybywa z roku na rok. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych epidemii na zbędne kilogramy najczęściej pracujemy sami. Nie pomoże dieta cud, bo nierozsądne odchudzanie nie tylko gwarantuje efekt jo-jo, ale może prowadzić do poważnych chorób.

Zwyrodnienie plamki żółtej

Plamka żółta jest tą częścią siatkówki, w której jest skupione najwięcej komórek światłoczułych. To w tym miejscu skupia się światło, gdy patrzymy bezpośrednio na jakiś obiekt. 

Mój mąż cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej. Jest przygnębiony, mimo że dotknęło to tylko jednego oka i nie jest zbyt poważne. Jego lekarz przepisał mu jakieś witaminy. Chciałabym dowiedzieć się więcej na ten temat, bym mogła mu pomóc we właściwy sposób.

Cholera

Cholera jest bardzo poważną postacią nieżytu żołądka. Jest wywoływana przez organizm nazywany Vibrio cholerae, który wywołuje ostrą biegunkę. 

Dlaczego cholera powoduje problemy, następując po takich katastrofach jak trzęsienie ziemi w Haiti?

Zmniejszanie ryzyka zawału serca

Na 130, 000 badanych rodzin te, w których co najmniej jeden z członków posiada udokumentowaną chorobę serca badanie wykazało, że 70% badanych uczestników wcześnie doświadczyło zawału serca i 80% uczestników doświadczyło przedwczesnego udaru. 

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top