Kim jesteśmy?

"Szlachetne zdrowie Nikt się nie dowie Jako smakujesz Aż się zepsujesz(…)"

Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia została powołana w odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie w zakresie edukacji zdrowotnej. Wciąż jeszcze wiedza naszego społeczeństwa dotycząca żywienia, używek, wychowania oraz właściwej atmosfery życia rodzinnego jest na zbyt niskim poziomie, aby mogła mieć znaczący wpływ na jakość naszego życia. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, KSLŻ oferuje cztery bezpłatne kursy na temat zagrożeń chorobowych, profilaktyki zdrowotnej, rozwiązywania problemów rodzinnych oraz wychowania dzieci. Oferowane kursy posiadają pozytywne recenzje specjalistów medycznych oraz Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej.

KSLŻ rozpoczęła swą działalność w styczniu 2001 roku. Od tego czasu prowadzi korespondencyjną edukację prozdrowotną, a także zakłada Kluby Zdrowia na terenie kraju. Realizuje również programy: kurs antynikotynowy, seminarium antystresowe, kursy zdrowego gotowania. Szkoła prowadzi tez indywidualne poradnictwo w zakresie profilaktyki zdrowia. Terenowi przedstawiciele Szkoły gotowi są wyjść naprzeciw Państwa potrzebom – pomagać w rozwiązywaniu testów lub dostarczać osobiście materiały kursowe pod wskazany przez Państwa adres.
KSLŻ współpracuje z Fundacją Źródła Życia, Towarzystwem Promocji Zdrowego Stylu Życia, Polskim Towarzystwem Promocji Zdrowego Życia i Żywności.

Cele działania:

 • popularyzowanie podstawowych zasad zdrowia
 • przeciwdziałanie patologiom społecznym
 • wspieranie publicznych działań prozdrowotnych i prospołecznych
 • podnoszenie ideałów małżeństwa i rodziny, etosu pracy i tolerancji
 • promowanie wartości etycznych

"(...) nigdy nie przywiązywałem wielkiego znaczenia do swojego zdrowia. Jadłem, co mi smakowało, nie zastanawiając się przy tym, czy to szkodzi mojemu zdrowiu. Nie stroniłem od alkoholu, choć nie upijałem się. Lubiłem też dla towarzystwa zapalić papierosa. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki świadczące o rozwoju choroby, zaniepokoiłem się. (…) szkoda, że tak późno zetknąłem się z ulotką KSLŻ zachęcającą do udziału w kursie na temat zdrowia. Ten kurs uświadomił mi moje błędy i spowodował, że zacząłem troszczyć się o swoje zdrowie. Tego, co straciłem, już nie odzyskam, ale przynajmniej wiem, jak żyć, aby nie pogłębiać swoich dolegliwości (...)" – Mieczysław, kursant KSLŻ.

Dynamiczny rozwój Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia (ok. dwóch tysięcy kursów rocznie) świadczy o szerokim zainteresowaniu jej ofertą oraz o skuteczności realizowanych programów. Po ukończeniu każdego kursu uczestnik otrzymuje pamiątkowe świadectwo.

Zakres działalności:

 • spotkania z młodzieżą licealną i gimnazjalną dotyczące palenia tytoniu, zdrowego żywienia i radzenia sobie ze stresem
 • wykłady dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym
 • udział w targach i wystawach zdrowotnych
 • współpraca z sanepidem w zakresie promocji zdrowia
 • zakładanie filii Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia na terenie kraju

Rekomendacje:

 • Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej,
 • Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
 • dyrektora ds. medycznych Polskiego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Jeśli nie możesz korzystać z kursu poprzez internet, zaznacz interesujący cię tytuł kursu i wyślij zgłoszenie pod adresem:

Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia
skrytka pocztowa 283
43-300 Bielsko Biała

Udział w kursach jest bezpłatny i niezobowiązujący.

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top