Ćwiczenia a ryzyko raka piersi

Jestem 35-letnią kobietą i cieszę się dobrym zdrowiem. Jestem osobą bardzo zapracowaną, jako matka, żona i nauczyciel w szkole. Nie ćwiczę zbyt dużo a w mojej rodzinie zdarzały się przypadki raka piersi. Czy ćwiczenia naprawdę zmniejszają ryzyko raka piersi?

Jesteśmy ofiarami tyranii przepełnionego harmonogramu! Pomimo całego czasu i urządzeń pracujących [dla nas], które możemy wykorzystać, wciąż usiłujemy znaleźć czas by zadbać o kondycję naszych ciał, a nawet (co jest jeszcze bardziej smutne) o dobry stan naszej relacji z Jezusem. Obie wymienione czynności wymagają czasu i rozważnego zaplanowania. Pełnia naszego ciała, umysłu i ducha zależy od priorytetów, które wybieramy.

Ruszaj się, bo zardzewiejesz

Nawet najlepsza dieta nie zastąpi wysiłku fizycznego. Zwrócił na to uwagę prof. Willet z USA, który poddał krytyce piramidę żywieniową z 1992 roku. Zainteresowały go dowody naukowe dotyczące miejsca aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom dietozależnym.

Aktywność fizyczna - w każdym wieku

 

Wasz artykuł kładzie nacisk na dużą wagę ćwiczeń, ale boję się ćwiczyć, gdyż słyszałem o atletach którzy zmarli w trakcie lub zaraz po ostrym wysiłku. Czy ćwiczenie jest w ogóle bezpieczne?

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top