Cholera

Cholera jest bardzo poważną postacią nieżytu żołądka. Jest wywoływana przez organizm nazywany Vibrio cholerae, który wywołuje ostrą biegunkę. 

Dlaczego cholera powoduje problemy, następując po takich katastrofach jak trzęsienie ziemi w Haiti?

Zwyrodnienie plamki żółtej

Plamka żółta jest tą częścią siatkówki, w której jest skupione najwięcej komórek światłoczułych. To w tym miejscu skupia się światło, gdy patrzymy bezpośrednio na jakiś obiekt. 

Mój mąż cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej. Jest przygnębiony, mimo że dotknęło to tylko jednego oka i nie jest zbyt poważne. Jego lekarz przepisał mu jakieś witaminy. Chciałabym dowiedzieć się więcej na ten temat, bym mogła mu pomóc we właściwy sposób.

Zmniejszanie ryzyka zawału serca

Na 130, 000 badanych rodzin te, w których co najmniej jeden z członków posiada udokumentowaną chorobę serca badanie wykazało, że 70% badanych uczestników wcześnie doświadczyło zawału serca i 80% uczestników doświadczyło przedwczesnego udaru. 

Zmniejszanie ryzyka zachorowania na raka

Czy mogę zrobić coś, by zmniejszyć swoje ryzyko zachorowania na raka? Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, by uchronić się od raka, jest utrzymywanie swojej wagi ciała na zdrowym poziomie. 

Włókniaki

Mam włókniaki. Odmówiłam operacji ponieważ bałam się, że nieuniknione stanie się usunięcie macicy a ja chcę mieć dziecko. Mam 33lata. Czy można prosić o radę?

Włókniaki to komórki mięśni gładkich, które rosną przeważnie w macicy i w ogromnej większości stają się guzami. Mieszają się z przepływem krwi w macicy i często powodują zaburzenia krwawienia miesiączkowego. Mogą wiązać się z płodnością i czasami być powodem utraty ciąży.

Uzależnienia -niebezpieczne zachowania

 

Uzależnienia i niebezpieczne zachowania z całą pewnością negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Jaki jest najlepszy sposób na wyedukowanie młodzieży, jak unikać tych zachowań?

Zadałeś niezwykle istotne pytanie. Często myślimy, że edukacja i informacja to główne filary zapobiegania. Jeśli edukacja, czy zrozumienie szkodliwości tytoniu nie odstrasza w wystarczającym stopniu, ostrzeżenia na paczkach papierosów będą wystarczające, by powstrzymać ludzi od palenia. Niestety nie na tym polega problem.

Niedokrwistość złośliwa

Niedokrwistość złośliwa to choroba, podczas której czerwone krwinki w krwi są w niewystarczającej ilości. Jej powodem jest niedobór niezbędnej substancji, zwanej witaminą B12, lub kobalaminą. 

U mojej cioci zdiagnozowano ostatnio niedokrwistość złośliwą. Co to za choroba? Co jest jej przyczyną?

Nadciśnienie

Wysokie ciśnienie krwi jest popularnym problemem. Około 1 miliarda ludzi na całym świecie choruje na nadciśnienie, i przewiduje się, że do 2025 roku ta liczba wzrośnie do 1,6 miliarda. 

Zdiagnozowano u mnie wysokie ciśnienie krwi i lekarz przepisał mi lekarstwa. Wygląda na to, że moje ciśnienie się poprawia i poddaje kontroli. Jeden z moich sąsiadów był u mnie niedawno na lunchu i martwił się o moją dietę. Czy na pewno mogę jeść wszystko, co chcę, jeśli jestem na lekarstwach i moje ciśnienie się poprawiło?

Jak bieda wpływa na zdrowie

Wydaje się, że kiedy ludzie mówią o sprawach dotyczących zdrowia, niezależnie czy mówią o HIV, czy chorobach serca, wspominają o biedzie. Czy moglibyście omówić, jak bieda wpływa na zdrowie?

Bieda jest globalnym problemem wpływającym na zdrowie, dotykającym ubogich w każdej części świata. Statystyki dotyczące zdrowia w niektórych narodach, szczególnie tych „biednych”, wyglądają o wiele bardziej ponuro, niż w państwach bogatych. Ale nawet w Stanach Zjednoczonych – prawdopodobnie jednym z najbogatszych krajów – bieda zbiera swoje żniwo.

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top