O nas

„Szlachetne zdrowie Nikt się nie dowie Jako smakujesz Aż się zepsujesz(…)”

Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia została powołana w odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie w zakresie edukacji zdrowotnej. Wciąż jeszcze wiedza naszego społeczeństwa dotycząca żywienia, używek, wychowania oraz właściwej atmosfery życia rodzinnego jest na zbyt niskim poziomie, aby mogła mieć znaczący wpływ na jakość naszego życia. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, KSLŻ oferuje cztery bezpłatne kursy na temat zagrożeń chorobowych, profilaktyki zdrowotnej, rozwiązywania problemów rodzinnych oraz wychowania dzieci. Oferowane kursy posiadają pozytywne recenzje specjalistów medycznych oraz Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej.

KSLŻ rozpoczęła swą działalność w styczniu 2001 roku. Od tego czasu prowadzi korespondencyjną edukację prozdrowotną, a także zakłada Kluby Zdrowia na terenie kraju. Realizuje również programy: kurs antynikotynowy, seminarium antystresowe, kursy zdrowego gotowania. Szkoła prowadzi tez indywidualne poradnictwo w zakresie profilaktyki zdrowia. Terenowi przedstawiciele Szkoły gotowi są wyjść naprzeciw Państwa potrzebom – pomagać w rozwiązywaniu testów lub dostarczać osobiście materiały kursowe pod wskazany przez Państwa adres. 
KSLŻ współpracuje z Fundacją Źródła Życia, Towarzystwem Promocji Zdrowego Stylu Życia, Polskim Towarzystwem Promocji Zdrowego Życia i Żywności.

„(…) nigdy nie przywiązywałem wielkiego znaczenia do swojego zdrowia. Jadłem, co mi smakowało, nie zastanawiając się przy tym, czy to szkodzi mojemu zdrowiu. Nie stroniłem od alkoholu, choć nie upijałem się. Lubiłem też dla towarzystwa zapalić papierosa. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki świadczące o rozwoju choroby, zaniepokoiłem się. (…) szkoda, że tak późno zetknąłem się z ulotką KSLŻ zachęcającą do udziału w kursie na temat zdrowia. Ten kurs uświadomił mi moje błędy i spowodował, że zacząłem troszczyć się o swoje zdrowie. Tego, co straciłem, już nie odzyskam, ale przynajmniej wiem, jak żyć, aby nie pogłębiać swoich dolegliwości (…)” – Mieczysław, kursant KSLŻ.

Dynamiczny rozwój Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia (ok. dwóch tysięcy kursów rocznie) świadczy o szerokim zainteresowaniu jej ofertą oraz o skuteczności realizowanych programów. Po ukończeniu każdego kursu uczestnik otrzymuje pamiątkowe świadectwo.

Cele działania:

  • popularyzowanie podstawowych zasad zdrowia
  • przeciwdziałanie patologiom społecznym
  • wspieranie publicznych działań prozdrowotnych i prospołecznych
  • podnoszenie ideałów małżeństwa i rodziny, etosu pracy i tolerancji
  • promowanie wartości etycznych

Zakres działalności:

  • spotkania z młodzieżą licealną i gimnazjalną dotyczące palenia tytoniu, zdrowego żywienia i radzenia sobie ze stresem
  • wykłady dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym
  • udział w targach i wystawach zdrowotnych
  • współpraca z sanepidem w zakresie promocji zdrowia
  • zakładanie filii Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia na terenie kraju

Rekomendacje:

– Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej,
– Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
– dyrektora ds. medycznych Polskiego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Serwis zdrowie-rodzina.pl prowadzony jest przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną – Blisko Serca oraz Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia, która edukuje na odległość w zakresie upowszechniania wiedzy na temat zdrowia i szczęśliwego życia człowieka, godności, rozwoju osobistego, moralności indywidualnej i społecznej.

Wolisz wersję papierową?

Jeśli nie możesz korzystać z kursu poprzez internet, wyślij do nas wiadomość, dostarczymy kurs w formie papierowej.